Eesti maadlejate jaoks on MM lõppenud

23.09.2023

Laupäeval käisid Serbias maadluse MM-il matil Kreeka-Rooma maadlejad Helary Mägisalu ja Andreas Välis.

Mägisalu maadles lohtusringis  Moldova maadleja Victor Ciobanuga (2021. a maailmameister), kellele kaotas punktidega 3:5.

Andreas Välis piirdus ühe matšiga, kui kaotas 0:2 jaapnalasele  Masato Sumile. Mõlemad punktid sai jaapanlane akiitvsuse eest. Järgmises ringis kaotas Sumi 1:1 sakslasele Hannes Wagnerile ning seega Välis lohutusringis jätkata ei saa.

Loe edasi

Nabi lohtusringis võitu ei saanud, Mägisalu saab edasi maadelda

22.09.2023

Belgradis jätkuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel käisid täna matil Kreeka-Rooma maadlejad Heiki Nabi ja Helary Mägisalu.

Kehakaalus -130 kg lohtusringis kohtus Heiki Nabi egiptlase Abdellatif Mohamed Ahmed Mohemediga ning pidi leppima vastase 0:2 paremusega. Mõlemad punktid sai vastane aktiivsuse eest.

Loe edasi

Heiki Nabi jätkab võitlust MM medali ja OM pileti nimel

21.09.2023

 

Serbias Belgradis toimuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel on Heiki Nabi kõrges mängus. Eelringis alistas Nabi 1:1 seisuga venelase Vitali Štšuri. Kohtumise esimesel poolajal oli Nabi passiivsem ning vastane sai aktiivsuse eest punkti ning võimaluse parteris peal maadelda. Teisel poolajal rollid vahetusid ning aktiivsuse eest sai punkti Nabi ning õiguse parteris peal maadelda. Enne lõppu määrasid kohtunikud veelkord passiivsemaks Nabi, selle eest Štšur lisapunkti ei saanud ning samuti ei õnnestunud tal parteris punkte teenida. Seisuga 1:1 matš lõppes ning kuna Nabi teenis viimase punkti, siis sai 1/8 finaali eestlane.

Loe edasi

Neljapäeval alustab MM-i Heiki Nabi

20.09.2023
Neljapäeval tuleb üle aastate tiitlivõistluste matile Heiki Nabi.
Nabi kohtub Kreeka-Rooma maadluse kehakaalu -130 kg avaringis venelase Vitali Shchuriga.
Kohtumine D matil nr 796.
Loe edasi

Ka Vesso jäi MM-il võiduta

20.09.2023

Viktoria Vesso kaotas maailmameistrivõistluste 1/16 finaalis 3:10 rumeenlanna Kriszta Tünde Inczele (4 kordne EM medalist). Rumeenlanna võitis järgmises ringis ameeriklanna Kayla Miraclet (2021.a ja 2022.a MM hõbe) 3:6, aga kaotas veerandfinaalis 0:10 Norra maadlejale Grace Jacob Bullenile (2x Euroopa meister).

Kuna Incze finaali ei jõudnud, siis Vesso lohtusringis edasi maadelda ei saa.

Loe edasi

Mäe piidus MM-il ühe matšiga

19.09.2023

Serbias Belgradis toimuval maadluse maailmameistrivõistlustel piirdus Epp Mäe 1/8 finaaliga. Avaringis oli Mäe vaba ning kohtus 1/8 finaalis 6kordse maailmameistri ameeriklanna Adeline Grayga, kes eelnevalt võitis ülekaalukalt 10:0 korelanna Jimin Baeki.

Ka 1/8 finaalis oli Gray ülekaalukalt parem, kui alistas Epp Mäe esimesel poolajal punktidega 11:0. Kuna veerandfinaali kaotas Gray jaapanlanna Yuka Kagamile, siis Mäe lohutusringides edasi maadelda ei saa ning tema jaoks on maailmameistrivõistlused lõppenud.

Loe edasi

Reinboki saldoks MM-il jäi võit ja kaotus

17.09.2023

Pühapäeval käis Serbias MM-il matil vabamaadluse kehakaalus -74 kg võistlev Erik Reinbok. Avaringis võitis Eesti maadleja 4:2 punktidega austerlast Simon Marchlit, aga pidi 1/16 finaalis leppima ülekaaluka 0:10 kaotusega kasahh Nurkoža Kaipanovi vastu. Kuna kasahh kaotas järgmises ringis, siis lõppes sellega ka Reinboki võistlus.

Loe edasi

Andruse jäi MM-il võiduta

16.09.2023

Belgradis alanud maailmameistrivõistluste avapäeval käis ainsa eestlasena matil vabamaadleja Aimar Andruse. Andruse kaotas kehakaalu -86 kg avaringis Valgevene maadlejale Rasul Tsihhajevile 0:4.

Tsihhajev võitis järgmise matši  Hispaania esindaja Taimuraz Frievi vastu 6:2, aga pidi 1/8 finaalis tunnistama jaapanlase Hayato Ishiguro 2:4 paremust ning seega lõppes ka Andruse võistlus.

Pühapäeval alustab maadlemist Erik Reinbok, kes kohtub vabamaadluse kehakaalu -74 kg avaringis austerlase Simon Marchliga.

Võistluspäev algab kell 11:30

Tulemused ja ülekanne: https://uww.org/event/world-championships-49/results

Foto: United World Wrestling

 

Loe edasi