Palusalu memoriaalilt jäi koju 8 medalit

17.03.2024

Tallinnas peeti 35. korda Kristjan Palusalu mälestusvõistlusi Kreeka-Rooma- ja vabamaadluses. TalTechi Spordihoones toimunud turniiril jäi Eesti maadlejate saagiks 8medalit. Finaalides maadlesid vabamaadleja Aimar Andruse ning Kreeka-Rooma maadleja Kevin Uspenski.

Vabamaadluse kehakaalus -61 kg osales neli maadlejat ning kõik sportlased maadlesid omavahel läbi. Selles kehakaalus võitis hõbeda Janar Lips ning pronksi Rene Talts. Mõlemad eestlased kaotasid Gruusia maadlejale Akop Pogosyanile ning võitsid Suurbritannia maadlejat Yahia Tehamit. Eestlaste omavahelises kohtumises võitis Janar Lips ülekaalukalt 12:2.

Loe edasi

Eesti maadlejad jäid maavõistluses soomalstele alla 1 kvalifikatsioonipunktiga

15.03.2024

Kristjan Palusalu 35. mälestusvõistluse eelõhtul toimus TalTechi spordihoones Eesti-Soome maavõistlus Kreeka-Rooma maadluses. Mõlema riigi maadlejad olid enamasti U-20 või U-23 vanuseklassi sportlased. Õhtu jooksul toimus kaheksa matši, millest pooled võitsid eestlased ja pooled soomlased. Kuna matšide seis kujunes võrdseks, siis paremuse selgitamiseks liideti kokku kvalifikatsioonipunktid, mida oli soomalstel 17 ning eestlastel 16 ning seega võitsid maavõistluse põhjanaabrid.

Maavõistluse käik:

Loe edasi

Kristjan Palusalu memoriaal

13.03.2024

Sel nädalavahetusel 16. ja 17. märtsil toimub TTÜ Spordihoones (Männiliiva 7 Tallinn) Kristjan Palusalu mälestusturniir Kreeka-Rooma ja vabamaadluses. Osalema on tulnud lisaks Eesti maadlejatele veel 14 riigi sportlased.

Eestlastest osalevad Richard Karelson, vennad Robin ja Kevin Uspenski, Eerik Pank, Artur Jeremejev, Aimar Andruse, Erik Reinbok ja teised.

Laupäeval 16.03 võistluspäeva algus kell 11:00
Pühapäeval 17.03 võistluspäeva algus kell 11:00
Pühapäeval 17.03 finaalide algus kell 14:00

Loe edasi

Eesti koondis Euroopa olümpia kvalifikatsiooniturniiril

08.03.2024

Eesti maadlejatest lähevad Bakuusse Euroopa olümpia kvalifikatsiooniturniirile olümpiapääset püüdma viis maadlejat. Võistlused toimuvad Aserbaidžaani pealinnas 5.-7. aprillini.

Kreeka-Rooma maadluses läheb olümpiapääset püüdma Heiki Nabi (-130 kg), naistemaadluses Viktoria Vesso (-62 kg) ning Epp Mäe (-76 kg) ja vabamaadluses Erik Reinbok (-74 kg) ning Aimar Andruse (-86 kg).

Olümpiapääsme teenivad Euroopa kvalifikatsiooniturniiril sportlased, kes jõuavad finaali.

Loe edasi

Elar Sarapuu 60!

07.03.2024
Täna on juubel endisel Eesti Maadlusliidu juhatuse liikmel, 5kordsel Eesti meistril Kreeka-Rooma maadluses ning meie maadluse toetajal Elar Sarapuul.
Suured õnnesoovid ning palju edu ettevõtmistes, Elar!
Loe edasi

Kevin Uspenski jõudis Thor Mastersi turniiril medalimatši

02.03.2024

Taanis UWW turniiril Thor Masters jõudis Kevin Uspenski Kreeka-Rooma maadluse kaalukategoorias -97 kg pronksimatšini.

Teel medalimatši alistas Uspenski alagrupis 5:1 šveitslase Christian Zempi, teises ringis 7:4 Horvaatia maadleja Filip Smetko, kolmandas ringis alitas Kevin Uspenski taanlase Mathias Baki seisuga 8:2. Alagrupis ainus kaotus tuli neljandas ringis, kui tuli alla jääda 1:9 seisuga sakslasele Lucas Lazogianisele. Viimases alagrupi matšis õnnestus Uspenskil taas võita, kui punktidega 5:1 alistus sakslane Anton Vieweg.

Loe edasi

Thor Masters 2024

29.02.2024

Kreeka-Rooma maadlejad võistlevad reedel ja laupäeval Taanis Thor Mastersi turniiril, võistlus kuulub UWW kalendrisse.