U17 EM 5. päeva kokkuvõte. Lisette Böttker võitis pronksi

16.06.2023

Albaanias Tiranas toimuvatel U-17 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel võitis Lisette Böttker pronksmedali. Kehakaalus –53 kg võistlev Böttker alistas 1/8 finaalis Aserbaidžaani maadleja Gular Habibova seljavõiduga. Veerandfinaalis pidi Böttker tunnistama hilisema Euroopa meistri itaallanna Fabiana Rinella ülekaalukat paremust 0:11. Lohutusringis alistas treener Arvi Aaviku õpilane taaskord seljaga ning ilmse ülekaaluga 12:1 Slovakkia maadleja Lara Görcsi. Pronksimatši esimesel poolajal jäi eestlanna 0:3 kaotusseisu, teise poolaja alguses õnnestus võtta kaks punkti tagasi ning seejärel sooritada 4 punkti heite, mille järel seljatas vastase. Eelnevalt U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustelt kaks medalit võitnud Böttkeri jaoks oli see esimeseks tiitlivõistluste medaliks uues vanuseklassis.

Teised Eesti tüdrukud jäid võistlustelt matšivõiduta, Polina Timšina (kehakaal -40 kg) jäi kuue tüdruku konkurentsis viiendaks ning Anu-Liis Raudsepp (kehakaal -49 kg) üheksandaks.

Täna alustanud vabamaadlejad jäävad medalimängust välja. Ainsana jõudis matšivõiduni Tristan Aleksandrov. Kehakaalu -65 avaringis alistas ta ungarlase Mate Varga 1:12. 1/8 finaalis kaotas poolakale Antoni Majchrzakile 0:7.

Vladislav Rjabtsev kaotas kehakaalu -80 kg avaringis Prantsusmaa esindajale Rahman Magamadovile 4:10.

Daniel Jasnov kaotas kehakaalu -55 kg 1/8 finaalis Ramin Mehdzijevile 2:12.

Keegi täna alustanud poistest lohutusringidesse ei pääse.

Homme alustavad Kaspar Kört ning Nikolai Tarassov.

Kehakaalus -45 kg maadlev Kört kohtub avaringis Eskender Dagiroviga. (A matt nr 485).

Kehakaalus -71 kg kohtub Tarassov 1/8 finaalis albaanlase Ibrahim Sulaga (A matt 493).