U-20 EM kreeka-rooma maadluse 1. päev

27.06.2022

Roomas käivatel U20 Euroopa meistrivõistlustel oli esimesel päeval võistlustules 3 eestlast. Kehakaalus -77 kg piidrus Raimond Uibo ühe matšiga, kui kaotas avaringis 0:9 armeenlasele Henrik Gevorgyanile. Armeenlane kaotas järgmises ringis ja sellega oli Uibo võistlus lõppenud.

Kehakaalus -87 kg võitis 1/8 finaalis Robin Uspenski Itaalia maadlejat Davide Staniscit 4:0. Veerandfinaalis pidi Uspenski napilt 1:1 seisuga tunnistama Armeenia maadleja Vigen Nazaryani paremust. Kuna armeenlane kaotas poolfinaalis, siis Uspenski lohutusringidesse ei pääsenud.

Itaalia maadleja alistas ka raskekaalus -130 kg Eerik Pank, kes võitis Alberto Metat ülekaalukalt 9:0. Veerandfinaalis kaotas Pank omakorda 0:9 türklasele Talip Ciftcile. Poolfinaalis kaotas Türgi maadleja 6:0 seisust 6:10 ja seljaga ukrainlasele. Seetõttu Pank pronksimatši ei pääsenud.

Võistlejate lõppkohad selguvad peale homseid finaale.

Teisipäeval alustavad maadlemist Artur Jeremejev, Remo Ojaste, Kalle Laisarv ja Richard Karelson.

Kehakaalus -67 kg maadleb Artur Jeremejev avaringis norralase Kasper Øverbyga, kellele Artur sel aastal Põhjamaade meistrivõistlustel kaotas 1:3. Kohtumine toimub C matil nr 141.

Kehakaalus -72 kg on Remo Ojaste avaringis vaba, 1/8 finaalis kohtub paari Gustavo Benitez Ortiz (Hispaania) ja Diogo Ferreira Canilhas (Portugal) võitjaga. Ojaste matš C matil nr 152.

Kehakaalus -82 kg kohtub Kalle Laisarv avaringis ungarlase Csaba Attila Szinayga. Kohtumine A matil nr 91.

Kehakaalus -97 kg kohtub Richard Karelson avaringi matšis armeenlase Hrant Mikayelyaniga. Kohtumine C matil nr 142.

Eelringide algus kell 12:00