Tõnis Naarits asus kreeka-rooma ja Ahto Raska naistemaadluse koondise peatreeneriks

18.01.2022

Eesti Maadlusliidu juhatus kinnitas kõigi koondiste peatreenerid järgmiseks olümpiatsükliks. Kreeka-rooma maadluse täiskasvanute koondist asub juhendama Tõnis Naarits ja naismaadlejaid Ahto Raska. 

 

47-aastane Tõnis Naarits on seitsmekordne Eesti meister ning osales aastatel 1997-2002 paljudel tiitlivõistlustel – parimaks jäi MMi 8. koht. Pärast tippsportlase karjääri lõppu on Naarits tegutsenud treenerina maadlusklubis Leo ning töötanud Eesti Politseis ja sisekaitseakadeemias. 

 

„Maadlus on endiselt väga mu südames, tundsin, et pean pakutud võimalusest kinni haarama,“ lausus Naarits ja tutvustas lähenemist: „Hakatuseks soovin saada väga täpse pildi iga koondise vaateväljas oleva sportlase motivatsioonist. Sõltuvalt sellest, kuhu keegi soovib jõuda ja mida on valmis püsitatud eesmärkide saavutamiseks tegema, saame rääkida juba edasisest.“ 

 

„Kõige alus on tahe. Valmisolek anda see nn. 110%. Ohvrid on vajalikud, sest peame edu saavutamiseks nägema rohkem vaeva kui suurriigid,“ sõnas Naarits. „Kindlasti ei kavatse ma hakata kedagi muutma. Tegemist on väljakujunenud isiksustega ning treener saab olla üksnes abiventiili rollis. Küll aga mäletan oma sportlasteest, kui oluline on, et ta oskaks pöörata tähelepanu pisiasjadele. Samuti püüan tutvusi kasutades kaasata taustajõude ja sparringupartnereid, kellest seni olnud terav puudus.“ 

 

Läinud nädalavahetusel tegi Naarits uues ametis Herman Kare memoriaalil debüüdi. Peamise sportliku eesmärgina nimetas ta võimalikult suure kreeka-rooma maadluse koondise viimist 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele. 

 

Varasem täiskasvanute koondise juhendaja Ivar Kotkas jätkab U20 esinduse eesotsas. Lisaks Naaritsale ja Kotkasele asus uuele ametipostile Eesti esinumbri Epp Mäe treener Ahto Raska, kellest sai naistemaadluse koondise eest vastutaja. Aastatel 2008-20 oli Raska Soome vaba- ja naistemaadluse peatreener. 

 

Nii kreeka-rooma kui vabamaadluse U15 ja U17 koondiste peatreenerite (vastavalt Kristjan Press ja Rain Aleksandrov) lepinguid pikendati, samamoodi jätkab senist tööd vabamaadluse täiskasvanute koondise treenerina Aleksei Hapov. 

 

KOONDISTE PEATREENERID 

Kreeka-rooma maadlus 

U15 ja U17: Kristjan Press 

U20: Ivar Kotkas 

Täiskasvanud: Tõnis Naarits 

 

Vabamaadlus 

U15 ja U17: Rain Aleksandrov 

Täiskasvanud: Aleksei Hapov 

 

Naistemaadlus 

Kõik vanuseklassid: Ahto Raska 

Uudised

Vaata kõiki uudiseid