Kevin Uspenski võitis Herman Kare turniiri

17.01.2022

18aastane kreeka-rooma maadleja Kevin Uspenski võitis oma esimese rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) turniiri täiskasvanute seas.

Laupäeval 15. jaanuaril Soomes Kouvolas toimunud Herman Kare turniiril võitis Audentese spordigümnaasiumi õppursportlane Uspenski kehakaalus kuni -97 kg alagrupis selle aastase Leedu meistri  Martynas Nemseviciuse punktidega 4:3 ning Taani meistri Mathias Baki 5:4. Poolfinaalis kohtus Uspenski soomlase Antti Haanpääga, kelle alistas seljaga ning punktidega 9:5. Finaalis oleks Uspenski uuesti pidanud kohtuma Bakiga, aga vastane talle vastu ei tulnud.

Eestlastest said medali veel Edvin Kin pronks kehakaalus -77 kg, Raido Liitmäe hõbe ja Andreas Välis pronks kehakaalus -87 kg ning Artur Vititin hõbe raskekaalus -130 kg.

Koondise peatreeneri debüüdi tegi Tõnis Naarits.