Viktoria Vesso juunioride EM pronks

04.07.2021

Saksamaal Dortmundis toimusid 28.  juunist-4. juulini Euroopa meistrivõistlused maadluses. Ainsa medali sai eestlastest Viktoria Vesso.

Kehakaalus -65 kg võistlev Vesso alistas avaringis juba avapoolajal rootslanna Eva Forsbergi ülekaalukalt 10:0. Veerandfinaalis tuli vastu Moldova maadleja Irina Ringaci. Vesso sooritas 6:0 seisult 4 punktise heite ning seljatas vastase. Poolfinaalis tuli vastu võtta napp 1:3 kaotus ungarlannalt Noemi Szabadoselt.

Pronksmedalimatšis alistas Vesso veidi rohkem kui minutiga 4:0 ja seljavõiduga Saksamaa maadleja Luisa Scheeli.

Teise naismaadlejana võistles Marta Pajula. Kahjuks piirdus Marta ühe matšiga, kui avaringis kaotas 0:11 sakslanna Jennifer Röslerile. Pajula lõppkoht EM-il 12.

Kreeka-rooma maadlejatest sai ainsana matšivõidu Richard Karelson. Kehakaalus -97 kg alistas Karelson 1/8 finaalis ülekaalukalt bulgaarlase Illiyan Lazarovi 8:0. Veerandfinaalis tuli vastu võtta 0:9 kaotas Valgevene maadlejalt Pavel Hlintšukilt. Kuna valgevenelane kaotas poolfinaalis, siis ei saanud Karelson jätkata lohutusringides. Karelsoni lõppkoht EM-il 10.

Teised Eesti kreeka-rooma maadlejad piirdusid kõik ühe matšiga

-60 kg kaotas Sander Tagu avaringis hollandlasele Bredi Slinkersile 5:15. Tagu lõppkohaks jäi 13.

Kehakaalus -67 kg kaotas Remo Ojaste 1/8 finaalis bulgaarlasele Nikolay Dzezovile 0:10 ning jäi 20.

Kehakaalus -72 kg kaotas Robert Mhitarjan avaringis rumeenlasele Igor Botezile 0:8 ning jäi 22.

Kehakaalus -77 kg kaotas Robyn Paulber 0:9 avaringis armeenlasele Ašot Kirakosjanile ja jäi võistlustel 20.

Kehakaalus -82 kg kaotas Robin Uspenski 1/8 finaalis Gruusia maadlejale Iago Gobadzele 3:11 ning jäi 15. kohale.

Kehakaalus -130 kg kaotas Eerik Pank avaringis Tomasz Wawrzynczykule 0:8 ning jäi võistlustel 15.