U23 EM Skopjes kokkuvõte

23.05.2021

17.-23. mail Põhja-Makedoonia pealinnas Skopjes toimunud U23 Euroopa meistrivõistlustel esindasid Eestit kolm sportlast. Ainsa vabamaadlejana Erik Reinbok ning kreeka-rooma maadluses Ranet Kaljola ning Andreas Välis.

Vabamaadluse kehakaalus -79 kg kohtus Reinbok avaringis Põhja-Makedoonia maadleja Astrit Ismailiga ning võitis ülekaalukalt 10:0.

1/8 finaalis tuli Reinbokile vastu šveitslane Tanguy Darbellay. Seisuga 6:4 pääses veerandfinaali Reinbok.

Veerandfinaali vastaseks oli Venemaa esindaja Khalid Iakhiev. Reinbok venelasele vastu ei saanud ning kaotas seisuga 0:8. Kuna Iakhiev võitis poolfinaalis ukrainlast ning pääses finaali, sai Reinbok jätkata maadlemist lohutusringis. Seal tuli vastu Itaalia maadleja Salvatore Diana, kes võitis lohtusringi matši 5:2.

Reinbok lõppkoht U23 Euroopa meistrivõistlustel on 7.

Kreeka-rooma maadlejad piirdusid mõlemad ühe matšiga. Reedel maadles kehakaalus -87 kg Andreas Välis ning kaotas 1/8 finaalis 2:5 Horvaatia maadlejale Matej Mandićile. Laupäeval maadles kehakaalus -82 kg Ranet Kaljola ning kaotas selle aasta täiskasvanute Euroopa meistrivõistluste pronksmedalistile Aivengo Rikadzele Gruusiast 0:6.

Välise lõppkoht U23 Euroopa meistrivõistlustel on 14. ning Kaljola lõppkoht selgub pühapäeva õhtul.