EM 2021 Varssavis naistemaadluse kokkuvõte

25.04.2021

Varssavis toimunud Euroopa meistrivõistlustel esindas Eestit ainsana Epp Mäe.

Loosi tahtel otse veerandfinaali pääsenud Mäe alistas ülekaalukalt Aserbaidžaani maadleja Sabrina Alijeva ning pääses selle võiduga poolfinaali.

Poolfinaalis tuli vastu prantslanna Cynthia Vanessa Vescan. Mäe alistas vastase punktidega 4:0 ning jõudis finaali.

Finaalis tuli vastu Venemaa maadleja Natalja Vorobjova, kellel on auhinna kapis olümpiakuld ning -hõbe, lisaks 2 maailmameistri tiitlit ning 3 Euroopa meistritiitlit. Esimesel poolajal oli aktiivsem Vorobjova ning läks 1:0 matši juhtima. Teisel maadlusajal osad vahetusid ning punkti sai Epp Mäe. 1:1 seisuga finaali ka lõppes ja kuna Mäe sai viimase punkti, kuulus Euroopa meistritiitel talle.

Viimati sai Eesti maadlejatest Euroopa meistrivõistlustel kaela kuldmedali 1947. aastal Johannes Kotkas ehk 74 aastat tagasi.