Epp Mäe Prantsusmaa GP pronks

15.01.2021

Rahvusvahelise maadlusliidu UWW kalendrisse kuuluval Henri Deglane nimelisel Prantsusmaa Grand Prix võistlusel saavutas Epp Mäe pronksmedali.

1/8 finaalis võitis Epp Mäe seisuga 2:0 prantslanna  Cynthia VESCAN´i. Vastane on osalenud kahtedel olümpiamängudel ning saavutanud medali Euroopa meistrivõistlustel.

Veerandfinaalis tuli vastaseks Austria maadleja  Martina KÜNZ, samuti tiitlivõistluste medalist. Kahjuks tuli austerlanna vastu võistluste ainus kaotus seisuga 3:4.

Sellel turniiril said kõik maadlejad edasi maadelda pronksmedali eest. Esimeseks vastaseks lohutsringis tuli Epule Aysegul ÖZBEGE Türgist, mitmekordne noorte tiitlivõistluste medalist. Ülekaaluka ehk 10:0 punktivõidu saavutas Epp 1 minuti ja 41 sekundiga.

Järgmises lohutusringis tuli vastamisi minna sakslanna Johanna MEIER´iga. Seekord saavutas Epp 10:0 võidu 1 minuti ja 8 sekundiga ning pääses maadlema pronksmedalile.

Pronksimatši vastane tuli samuti Saksamaalt Francy RÄDELT, 2019. aasta Euroopa Mängude hõbemedalist. Medalimatšis Epp punkte ära ei andnud ning saavutas 3:0 võiduga aasta esimeselt turniirilt pronksmedali.