Individuaalsed maailma karikavõistlused

19.12.2020

12-18. detsembrini toimusid Serbias Belgardis individuaalsed maailma karikavõistlused maadluses. Eesti koondis oli esindatud nelja sportlasega, kaks kreeka- rooma maadluses ning kaks vabamaadluses. Parima  koha, ehk 8. koha sai kreeka-rooma maadluse kaalukategoorias -82kg Ranet Kaljola, kes võitis Maroko maadlejat Zied Ait Ouagrami ning veerandfinaalis kaotas Moldova maadlejale Mihail Bradule. Kuna Moldova maadleja finaali ei jõudnud, ei saanud Ranet Kaljola edasi lohutusringi.

Kreeka-rooma maadluse kehakaalus -60kg läks õnnetult Helary Mägisalul. Peale 40 sekundilist maadlemist tekkis Helaryl ninaverejooks, mida arstid ei suutnud nelja minuti jooksul seisma saada ning seega tuli seisul 0:0 vastu võtta kaotus serblase Kristian Frisi vastu. Kuna ka Fris ei jõudnud finaali, kustus võimalus maadelda pronksmedali eest lohtusringides. Helary Mägisalu lõplik koht maailma karikavõistlustel jäi 16. koht.

Vabamaadluse kehakaalus -74kg piirdus ühe matšiga Aimar Andruse. Kaotus tuli vastu võtta Kirgiisia maadlejalt Saiakbai Usupovilt punktiseisuga 1:8. Aimar Andruse kohaks jäi 14. koht.

Vabamaadluse kehakaalus -79kg esindas Eestit Erik Reinbok. 1/8 finaalis oli vastaseks Venemaa maadleja Ahmed Usmanov, kellele tuli alla vanduda 0:10 seisuga. Kuna vastane jõudis finaali sai Erik jätkata võistlemist lohutusringis. Kahjuks tuli ka seal sama seisuga leppida Valgevene esindaja Mahamedhabib Kadzimahamedau vastu. Erik Reinboki kohaks maailma karikavõistlustel jäi 19.