Heiki Nabi ja Ranet Kaljola võitsid Poolas hõbe medalid

09.11.2020

08.11.2020 Poland Open 2020 viimasel võistluspäeval tulid kaks Eesti maadlejat hõbemedalitele. Heiki Nabi (MK Juhan) – 130kg ja Ranet Kaljola (MK Nelson) -82kg olid mõlemad oma kehakaaludes võidukad ja saavutasid lõpuks hõbemedalid.

Heiki Nabi oli esimene matš Türgi maadleja Osman Yildrim keda võitis punktidega 2-1. Teises ringis tuli matil vastu Poola maadleja Rafał Płowiec keda võitis seljavõiduga ja tagas endale koha finaalis. Finaalis tuli matil vastu Türgi madleja Bakir Muhammet Hamza, kelle paremust pidi Nabi tunnistama punktidega 4-0. Lõpp kokkuvõttes Heikile tubli teine koht.

Võistluse protokoll: -130kg

Ranet Kaljola kaalus -82kg maadles kokku kolm maadlejat. Raneti esimene matš oli Hollandi maadleja Tyrone Sterkenburg, kellele ta kaotas punktidega 4-0. Järgmises matšis tuli matil vastu Prantsuse maadleja Thomas Dacher kelle ees asus Kaljola juhtima 6-0 kui vastane asus kasutama lubamatuid võtteid, rünnates meie maadlejat, lõpuks andis kohtunik Kaljolale 2 lisa punkti ja diskvalifitseeris Prantsuse maadleja, andes Kaljola lõpliku võidu punktidega 8-0. Kokkuvõttes hõbemedal meie sportlasele.

Võistluse protokoll: -82kg

Pühapäeval osales ka Poland Open 2020 võistlusel Andreas Välis (MK Juhan) kehakaalus -87kg, kes esimene ring läks matil kokku Poola maadleja Filip Kazimierczak, kelle paremust tuli tunnistada punktidega 3-1. Teises ringis tuli Välisel vastu teinegi Poola maadleja Szymon Szymonowicz kelleltki tuli  kahjuks vastu võtta punktikaotus 7-5. Kuid siiski anti meie maadlejale võimalus maadelda kolmanda-viienda koha matšis kust kahjuks sellel korral tuli tunnistada Türgi maadleja Ali Cengiz paremust. Kokkuvõttes viies koht.

Võistluse protokoll: -87kg