Eesti Maadlusliit lükkas käima kampaania Eesti sportlaste Tokyo olümpiale saatmiseks

Eesti Maadlusliit avalikustas täna kolm aastat kestva rahakogumiskampaania, mis aitab meie maadlejatel jõuda medalikonkurentsi vormi ning minna 2020. aasta suveolümpiamängudele Tokyos. Eesmärgiks on koguda 150 000 eurot.

Erinevalt tavapärastest sponsorlepingutest kasutab maadlusliit spordivaldkonnas uudset lähenemist, kaasates olümpiasportlaste rahastamisse lisaks ettevõtetele ka nende kliendid. “Vaadates kui populaarseks on muutunud erinevad ühisrahastuse platvormid, millega finantseeritakse nii idufirmasid, kinnisvaraarendusi kui laulukirjutajaid, siis mõtlesime millegi sellisega välja tulla ka spordi valdkonnas,” ütles Eesti Maadlusliidu president Jaanus Paeväli.  

“Kuna sportlasel ei ole suurt muud spordisõbrale vastu pakkuda, kui kaasaelamispinget ja emotsioone ning me ei palu annetusi, siis viime oma ühisrahastuskampaania läbi koostöös partneritega, kelle toodete-teenuste ostmise kaudu meie maadlejate olümpiaettevalmistust rahastatakse,” selgitas Paeväli.

Rahakogumiskampaania avalikustamisel sõlmis Maadlusliit esimese partnerlepingu BENU Apteegiga. “BENU Apteegi klientide jaoks tähendab see võimalust osta toetusmärgisega tooteid, mille hinnast teatud osake läheb vastavalt kokkuleppele maadlejate olümpiafondi,” ütles BENU Apteegi tegevjuht Kaidi Kelt.

BENU Apteek valis programmi toetuseks välja kõige enam müüdavamad mitteravimitest tooted, mis tähistatakse kampaania märgisega ja mida soetades saavad ostjad toetada Eesti maadlejaid 5 sendiga iga toote kohta. Prognoosi kohaselt panustavad BENU Apteegi kliendid sel viisil Heiki Nabi ja Epp Mäe olümpiaettevalmistust u 15 000 euroga aastas.

“BENU Apteegi jaoks oluline inimeste tervise edendamine. Sport on alati olnud tugeva tervise aluseks. Aidates hoida maadlust kui üht vanimat spordiala ka Eestis tipptasemel, innustab see paljusid noori jõudma selle pikkade traditsioonidega alani, luues oma tervise tugeva vundamenti,” lisas Kelt.

Viru Keemia GruppKultuuriministeeriumEesti OlümpiakomiteeEesti KultuurkapitalAntidopingRio2016Hasartmängumaksu NõukoguFILATallinna SadamFive SeasonsDiadoraAltairbalt